Předsezónní preview - HC Verva Litvínov
NHL 23 Článek Předsezónní preview - HC Verva Litvínov

Předsezónní preview - HC Verva Litvínov

Dalibor Benes

Dalibor Benes

19. 12. 2022 13:00

Pojďme si představit jednoho z favoritů letošní sezóny, je tu tým HC Verva Litvínov

Poslechni si audioverzi
00:00:00
00:00:00

Historické umístění v rámci EHL

V premiérovém ročníku patřil klub z Ústeckého kraje mezi outsidery a dvojice Patrik Wenzel a Miroslav Šmok si v základní části připsala pouhých sedm bodů a obsadila celkové dvanácté místo. Není bez zajímavosti, že tato dvojice je stále na soupisce Vervy a po nevydařené první sezóně dopomohli svému klubu k historickým úspěchům. Pro druhý ročník si totiž do týmu přivedli superstar prvního ročníku Radka Kumberu z mistrovské Boleslavi. Dlužno podotknout, že Kumbera je dlouholetým fanouškem Litvínova. Po mírná ztrátě formy podrželi Kumberu spoluhráči a zrodil se postup do vyřazovací části z hezkého třetího místa. Ve čtvrtfinále Play Off čekal soupeř taktéž z blízkosti Krušných hor, Karlovy Vary. Kromě prohry Šmoka ovšem Litvínov nezaváhal a hladce postoupil do semifinále, kde je čekal outsider z Budějovic. Parta kolem Tejkyho dokázala vyřadit Dzouviho Liberec a tak bylo jasné, že nás čeká tuhý boj. Po překvapivé prohře Kumbery s Karabáčkem a výprasku, který udělil Krcho Šmokovi, to s Litvínovem vypadalo zle. Gameři se ale semknuli a skvělou hrou v 2vs2 zápasech dokázali sérii otočit ve svůj prospěch. Ve finále pak bojovali statečně, ale na celek Pardubic nestačili. V přípravách na další sezónu přišla další posila, Jindřich Fencl, který právě s Radkem Kumberou vyhrál historicky první EHL titul (v dresu BK Mladá Boleslav). Šmok se zároveň posunul do herně méně aktivní pozice a začal tým řídit jako nehrající kapitán z lavičky. Tyto změny se opět ukázaly jako správné a výsledkem byl postup do Play Off z druhého místa. Ve čtvrtfinále si gameři hladce poradili s celkem Plzně a v souboji o finále je tak čekala Sparta. Po velmi těsné sérii nakonec dokázali gameři Litvínova urvat postup a druhou za sebou jdoucí účast ve finále. V něm bohužel opět podlehli Pardubicím a tak je čekali “pouze” stříbrné medaile.

Předsezónní preview - HC Verva Litvínov

Soupiska

Sestava Litvínova nedoznal během pauzy žádných změn, reprezentovat tedy budou opět Radek “Kumbik” Kumbera, Jindřich “JiFi” Fencl, Patrik “Winci” Wenzel a Miroslav “TheNotorik” Šmok.

Předsezónní preview - HC Verva Litvínov

Hráč ke sledování

To samozřejmě nemůže být nikdo jiný než megastar Radek Kumbera. Hráč s obrovským potenciálem, který se pravidelně objevuje ve výčtu top 5 nejlepších hráčů lokální scény, ale zatím nedokázal pro Litvínov získat cennou trofej. Spolehnout se bude moci i na svoje spoluhráče, kvalitního a konzistentního JiFiho, který by taktéž pro Litvínov rád získal mistrovský titul v rámci EHL.

´"Určitě se chceme dostat do Play Off," říká TheNotorik

Dále bude k dispozici i Patrik Wenzel, který v uplynulých dvou sezónách patřil k nejkvalitnějším hráčům v celé soutěži. Jako morální podporu se pak může celý tým spoléhat na Notorika, který zastává řadu rolí od kapitána po mentálního kouče.

“Nejlepším lokálním hráčem je Dzouvi,” shodují se TheNotorik a Kumbik.

Predikce redakce - finále

Od borců z Litvínova neočekáváme nic menšího než další finálovou účast. Ale dokážou do třetice všeho dobrého prolomit prokletí druhého místa a získat titul? Pokud budou proti Pardubicím, pak se obáváme že ne, ale určitě bude zajímavé takové finále sledovat.

ANKETA: Dokážou gameři z Litvínova získat mistrovský titul?

Ano, letos se jim to konečně podaří Ne, opět vyjdou naprázdno

Jak vkročí Litvínov do sezóny? První kolo je na programu již dnes, tak nezapomeňte sledovat web pro aktuální výsledky.

Související články