Často kladené otázky

Pokud máte otázku, s velkou pravděpodobností najdete odpověď zde. Napadlo vás něco, co jsme v našem FAQ nepokryli? Napište nám na náš Facebook nebo na info@esporthokej.cz.

Co je to ENYAQ Hockey League?

Esport Hokejová Liga (zkráceně EHL, čteme É HÁ EL) je oficiální videoherní liga ve hře NHL 24 na konzoli Playstation 5. Gameři se mohou zúčastnit několika kvalifikací. Od základní části pak hájí dres jednoho z týmů Tipsport extraligy. Nejlepší týmy se pak utkají v play-off o prizepool v hodnotě 150 000 korun. Více se dozvíte na Co je EHL?

Jak se můžu zúčastnit?

Naprosto jednoduše. Každý rok probíhají kvalifikace, které otevírají brány ligy nováčkům. Stačí se zaregistrovat na našich stránkách, najít si nejbližší termín online kvalifikace a získat v ní co nejvíce bodů do kvalifikačního žebříčku.

Jaký je herní systém Esport Hokejové Ligy?

Hráči se nejdříve utkají v několika online kvalifikacích, kde se musí probojovat klasickým pavoukem. Z každé kvalifikace sbírají body na základě dosaženého umístění. Nejlepší hráči, kteří nasbírají nejvíce bodů, následně postupují do draftovacího procesu, kde si je do svého klubu mohou vybrat zástupci klubů Tipsport extraligy. Jeho barvy budou hájit v základní části, ze které vzejde 12 nejlepších týmů. Ty se pak utkají v play-off o 150 000 korun. 

V jakém módu se EHL hraje?

Všechny části Esport Hokejové Ligy se odehrají v herním režimu Hockey Ultimate Team (HUT).

Mohu se zúčastnit více kvalifikací?

Ano. Cílem není vyhrát jednu kvalifikaci, ale získat co nejvíce bodů do celkového žebříčku napříč celým kvalifikačním.

Jaké je bodování v rámci online kvalifikace?

Dohromady (za všechny kvalifikace) je možné získat maximálně 275 bodů. Za první místo je 55 bodů, za druhé 35 bodů, umístění v TOP 4 za 20 bodů, umístění v TOP 8 za 10 bodů, umístění v TOP 16 za 5 bodů a umístění v TOP 32 za 2 body. Z jedné kvalifikace je tedy možné získat maximálně 55 bodů za první místo.

Mohu se EHL zúčastnit, i když nemám předplacené PlayStation Plus?

Bohužel ne. Pro účast v online kvalifikaci je nutné mít předplacenou službu PlayStation Plus Essential, která vám dovoluje hrát přes internet.

Jak probíhá komunikace v rámci EHL?

Jako hlavní komunikační kanál slouží komunikační aplikace discord. Během turnaje je nutné být online, zejména kvůli snadné komunikaci s administrátory turnaje. Na náš Discord kanál se připojíte zde.

Mohu svoje zápasy v kvalifikaci streamovat?

Ano, je ale nutné nastavit delay (zpoždění) streamu na 120 sekund.

Co můžu v EHL vyhrát?

Celkové finanční odměny činí 150 tisíc korun. Výhercem se stává celý klub, který pak rozdělí výhru mezi své gamery. Za první místo klub získá 80 000 korun, za druhé místo 40 000 korun, za třetí místo 20 000 korun a za čtvrté místo 10 000 korun.