Často kladené otázky

Pokud jste něco nepochopili, nebo máte otázku, s velkou pravděpodobností najdete odpověď zde. Napadlo vás něco, co jsme v našem FAQ nepokryli? Napište nám na náš Facebook nebo na info@esporthokej.cz.

Co je to Esport hokejová liga?

Esport hokejová liga (zkráceně EHL, čteme É HÁ EL) je oficiální videoherní liga ve hře NHL 20. Hráči se mohou zúčastnit několika kvalifikací. Od základní části pak hájí dres jednoho z týmů Tipsport extraligy. 8 nejlepších týmů se pak utká v Grand finále o prize pool v hodnotě 150 000 korun. Více se dozvíte na Co je EHL?

Jak se můžu zúčastnit?

Naprosto jednoduše. Stačí se zaregistrovat na našich stránkách, najít si nejbližší termín online kvalifikace a získat co nejvíce bodů. Přesný návod najdeš zde.

Jaký je systém Esport hokejové ligy?

Hráči se nejdříve utkají v online kvalifikaci, kde se musí probojovat klasickým pavoukem. Nejlepší hráči, kteří nasbírají nejvíce bodů, následně postupují do Draftu, kde se mohou stát reprezentanty jednoho z týmů Tipsport extraligy. Jeho barvy budou hájit v Základní části, ze které vzejde 8 nejlepších týmů. Ty se pak utkají v Grand finále o 150 000 korun. Více se dozvíte na Herní systém hokejové ligy.

Mohu se zúčastnit více kvalifikací?

Ano. Cílem není vyhrát jednu kvalifikaci, ale získat co nejvíce bodů napříč celým kvalifikačním obdobím.

Jaké je bodování v rámci online kvalifikace?

Dohromady je možné získat maximálně 125 bodů. Za první místo je 25 bodů, za druhé 15 bodů, umístění v TOP 4 za 10 bodů, umístění v TOP 8 za 5 bodů, umístění v TOP 16 za 2 body a umístění v TOP 32 za 1 bod. Z jedné kvalifikace je tedy možné získat maximálně 25 bodů za první místo.

Mohu se EHL zúčastnit, i když nemám předplacené PlayStation Plus?

Bohužel ne. Pro účast v online kvalifikaci je nutné mít předplacenou službu PlayStation Plus, která vám dovoluje hrát po internetu.

V jakém módu se EHL hraje?

Online kvalifikace proběhne v rámci online přátelských zápasů. Offline zápasy se budou hrát v módu Hockey Ultimate Team.

Jak probíhá komunikace v rámci EHL?

Jako hlavní komunikační kanál bude sloužit náš Discord. Během turnaje je nutné být online, zejména kvůli tomu, pokud by náhodou nastaly nějaké problémy. Na náš Discord kanál se připojíte zde.

Mohu svůj zápas streamovat?

Ano, je ale nutné nastavit delay streamu na 120 sekund.

Jaké jsou v rámci EHL výhry?

Dohromady je prize pool stanoven na 150 000 korun. Výhercem se stává celý tým, každému hráči tak náleží poměrná část dané částky. Za první místo tým získá 80 000 korun, za druhé místo 40 000 korun, za třetí místo 20 000 korun a za čtvrté místo 10 000 korun.