Co je EHL?

Esport je celosvětový fenomén. Jeho kořeny sahají až do 70. až 80. let minulého století, kdy mezi sebou soupeřili hráči už na počítačích Atari během LAN párty. Postupně se ale touha kompetitivního hraní a soutěžení mezi sebou rozvinula natolik, že se turnaje přesunuly z malých místností do konferenčních sálů, a po nich až na masivní stadiony.

Esport byl zpočátku vnímán jako naprostý underground. Postupem let a čím dál tím větší masy lidí se ale k videohernímu klání začali přidávat i značky, které s hraním neměly nic společného. Jeho sílu pocítily i seriózní sportovní asociace.

A protože je u nás hokej národním sportem, není divu, že se do vzrůstajícího fenoménu rozhodla naskočit i společnost BPA sport marketing (marketingový zástupce Tipsport extraligy), která představila Esport Hokejovou Ligu. Tento unikátní projekt představuje videoherní NHL 24 ligu v České republice, která se bude hrát exkluzivně na konzolích PlayStation 5. Skrze online kvalifikace a nominace klubů se vyberou nejlepší hráči, kteří budou v základní částí reprezentovat 14 týmů Tipsport extraligy. V play-off se utká 8 nejlepších týmů, které se společně poperou o finanční odměnu ve výši 150 000 Kč.