Herní systém EHL
Článek Herní systém EHL

Herní systém EHL

Nicolas Heller

Nicolas Heller

5. 11. 2020 16:00

ENYAQ Hockey League, zkráceně EHL, je jediná oficiální esportová liga ve hře NHL 21 v České republice. Účastní se jí každou sezonu všechny extraligové kluby. V letošní sezóně si nejlepší týmy sezóny odnesou finanční odměnu v celkové výši 150 tisíc korun.

EHL se skládá z několika fází:

Nominace

Každý klub má možnost vybrat si jednoho gamera ze svojí soupisky z minulé sezóny, který bude tým reprezentovat i v letošní sezóně. Druhého gamera klub uvolní. Uvolnění gameři budou automaticky pozváni do finále kvalifikace

Svoji soupisku (celkem 3 gameři) může klub doplnit několika způsoby:

  1. Udělením divoké karty jakémukoliv gamerovi (max. jednomu), který splňuje podmínky pro účast a není v jiném klubu.
  2. Uspořádání vlastní klubové kvalifikace.
  3. Účastí v oficiálním draftu ENYAQ Hockey League.

Kvalifikace

Do nominací se zapojí spíše kluby a gameři z minulých ročníků. Jaká je ale cesta na vrchol pro nováčky? Dohromady bude vypsáno 5 otevřených kvalifikací a jedno finále kvalifikace. Do otevřené kvalifikace se může přihlásit každý gamer, který vlastní Playstation 4, hru NHL 21 a předplacenou službu pro online hraní Playstation+. Důležité je mít taky připravený svůj HUT tým.

V otevřených kvalifikacích sbírají gameři za své umístění v turnajích body. Body se jim sčítají v kvalifikačním žebříčku. Po uplynutí všech otevřených kvalifikací postoupí nejlepší gameři z kvalifikačního žebříčku do finále kvalifikace. Tam se utkají nejen mezi sebou, ale také proti uvolněným hráčům z minulé sezóny. Finále kvalifikace rozhodne o postupujících do širšího výběru pro draft EHL.

Draft EHL

Do draftu se zapojí kluby, které jinak nenominují svoje hráče. Kluby se zúčastní max. dvou kol a každý klub si vybere 1-2 hráče, kteří ho budou reprezentovat v základní části a případně play-off EHL.

Základní část

Jakmile všechny kluby naplní svoji soupisku a budou mít připravené tři reprezentanty započne hlavní sezóna EHL! V základní části se kluby utkají každý s každým v režimu Hockey Ultimate Team (HUT). Nejlepších 8 klubů z tabulky poté postoupí do vyřazovacích bojů.

Play-off

Tady už půjde o všechno! Do vyřazovací části EHL se probojují už jen ti opravdu nejlepší. Osmička nejlepších týmů z tabulky základní části se utká v play-off o finanční odměnu 150 000 Kč a titul šampiona druhé sezony ENYAQ Hockey League.

 

 

 

Související články