Článek Vítězové ENYAQ Hockey League převzali své výhry

Vítězové ENYAQ Hockey League převzali své výhry

Nicolas Heller

Nicolas Heller

8. 6. 2021 11:16

Dlouholeté partnerství automobilky ŠKODA s ledním hokejem v letošní sezoně ještě posílilo. K rekordnímu 29 let trvajícímu partnerství se světovým šampionátem, které je zaznamenáno v Guinnessově knize rekordů, podpoře českého národního týmu i nejvyšší hokejové soutěže nově přibylo angažmá značky ŠKODA na poli elektronického sportu. Pro ročník 2020/2021 se mladoboleslavská automobilka stala generálním partnerem esport hokejové ligy, do níž jsou zapojeny všechny týmy hokejové Tipsport extraligy. Soutěž si během pětiměsíčního zápasového maratonu získala velký zájem fanoušků a nabídla řadu napínavých duelů. Vítězný tým Pardubic převzal hodnotné ceny v čele s novými vozy ŠKODA ENYAQ iV.

Esport je fenomén, který poutá pozornost milionů hráček a hráčů po celém světě. Sportovní hry jsou pevnou součástí tohoto světa, který si také v České republice buduje početnou fanouškovskou základnu. „Pro značku ŠKODA je sport, a především pak aktivní trávení volného času jedním z klíčových společenských témat. Prostřednictvím naší autorizované obchodní sítě podporujeme jednotlivé extraligové kluby, domácí hokejovou reprezentaci a velký důraz klademe i na sportování široké veřejnosti a aktivní životní styl. Esport vnímáme jako fenomén s obrovským potenciálem, který sbližuje svět moderních technologií a klasického sportu. Zejména mezi mladou generací jsou elektronické hry velmi populární, a třeba právě prostřednictvím e-sportu časem přijde na chuť také aktivnímu pohybu,“ říká vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Martina Zimmermann.

Samotná ENYAQ Hockey League prožila unikátní ročník díky zapojení kompletního pole extraligových celků, kdy za každý klub nastupovali 3 gameři. Sezona nabídla mnoho zajímavých zápasů, které v průběhu času poutaly stále větší pozornost fanoušků. „Dělá nám velkou radost, jaké oblibě se ENYAQ hokejová liga těší mezi fanoušky sportovních elektronických her. Stejně tak jsme byli příjemně překvapení úrovní jednotlivých zápasů včetně napínavého vyvrcholení. Obě semifinále, boj o bronzovou příčku i samotné finále skončily nejtěsnějším možným rozdílem. Nechyběly zvraty, vítězná radost a logicky také smutek na straně poražených. Jednoduše se jednalo o sezonu plnou emocí stejně jako v případě klasického hokeje. Na zápasy se v součtu dívalo bezmála čtvrt milionu fanoušků, veškeré měřitelné ukazatele rostly ve dvouciferných procentuálních číslech. Celkově můžeme mluvit o skvělém ročníku výjimečného projektu. Za to patří dík všem gamerům, zapojeným klubům a partnerům projektu v čele se ŠKODA AUTO, “ shrnul sezonu ENYAQ hokejové ligy vedoucí oddělení hokeje BPA sport marketing Petr Nitsche.

Celkové vítězství si v napínavém finále proti Litvínovu zajistili hráči Pardubic, kteří obdrželi řadu cen. Každý ze tří členů vítězného týmu získá čtyřměsíční zápůjčku vozu ŠKODA ENYAQ iV a herní konzoli Playstation 5. Tým si také rozdělí vítěznou prémii ve výši 80 000 Kč. Zástupci pardubického esportového týmu ovládli vedle play off rovněž základní část turnaje a vítězná trofej i věcné ceny jsou tak jednoznačně ve správných rukou. „Byl to hezký zážitek, cítili jsme se jako reální hokejisté při předávání mistrovského poháru. Z cen máme pochopitelně velkou radost, osobně se nejvíce těším právě na ENYAQ, o kterém jsem si hned po vítězném finále zjišťoval maximum informací. Zapůjčení využiji naplno, svezení jsem slíbil celé rodině i širokému okruhu kamarádů,“ dodal zástupce pardubického týmu Jaroslav Řehoř, kterého doplnil také spoluhráč Adam Čejka: „Auto je moc pěkné. Když ho vidím na živo, jsem z něj ještě víc nadšený než předtím. Jak udělám poslední zkoušku ve škole, vidím to na výlet na Šumavu.“

Další aktivity společnosti ŠKODA AUTO na poli hokejového esportu budou pokračovat. Z pozitivních ohlasů na první ročník vyplývá, že má tato atraktivní oblast před sebou zajímavou perspektivu.