Startuje druhý ročník ENYAQ Hockey League, registrace spuštěny!
Článek Startuje druhý ročník ENYAQ Hockey League, registrace spuštěny!

Startuje druhý ročník ENYAQ Hockey League, registrace spuštěny!

Nicolas Heller

Nicolas Heller

5. 11. 2020 16:00

Právě nyní odstartovala registrace do kvalifikace EHL, čímž byl zahájen druhý ročník jediné oficiální české esportové ligy ve hře NHL. Zástupci všech extraligových týmů svedou souboje pod novým názvem soutěže ENYAQ HOCKEY LEAGUE a za podpory generálního partnera ŠKODA AUTO. Hraje se o 150.000 Kč, vítěz bude znám na začátku března 2021.

„Ve ŠKODA AUTO jsme minulý ročník EHL samozřejmě sledovali, a zvláště nás potěšilo vítězství týmu a gamera reprezentující BK Mladá Boleslav,“ uvedl Vítězslav Pelc, zodpovědný za Strategii sponzoringu a speciální projekty ve ŠKODA AUTO Česká republika. 

„Značka ŠKODA svět elektronického sportu, který celosvětově roste ohromujícím tempem, dlouhodobě sleduje. Vnímáme dynamický a rostoucí trend tohoto odvětví a je tak možné, že v budoucnu zaujme esport důležitou pozici v rámci našich sponzoringových aktivit. Naše spojení s ledním hokejem trvá již více než 28 let, a to na různých úrovních – extraliga, česká reprezentace, partnerství v rámci hokejových MS, mládežnické soutěže apod. Je proto logické, že v rámci marketingové aktivace hledáme i nové možnosti a trendy, jak tento krásný sport představit co největšímu publiku ve všech věkových kategoriích. Jsme rádi, že nyní můžeme v roli generálního partnera ENYAQ hokejové ligy sledovat další rozvoj esportu v ČR. Vyjma partnerství s EHL chceme podpořit i samotné hráče, a tak jsme si pro členy vítězného týmu připravili mj. zápůjčku našeho nového elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV na 4 měsíce a další zajímavé ceny. Bude tedy rozhodně o co hrát!“ dodává Vítězslav Pelc.

ENYAQ Hockey League se odehraje ve hře NHL 21, stejně jako minulý rok pak exkluzivně na konzolích Sony PlayStation 4. Jako herní režim byl zvolen tzv. Hockey Ultimate Team, zkráceně „HUT“. Jednotlivé fáze ročníku se uskuteční od listopadu do března 2021, kdy vyvrcholí play-off. V něm si čtyřka nejlepších týmů rozdělí prize money v hodnotě 150.000 Kč.

Kvalifikace je otevřená všem zájemcům, jestli se tedy chcete stát účastníky druhého ročníku jediné oficiální soutěže v NHL 21, neváhejte a registrujte se. 32 nejlepších hráčů z veřejných kvalifikací doplní uvolnění účastníci minulého ročníku a utkají se v rámci finále kvalifikace. 28 hráčů se následně dostane do draftu, z něhož si extraligové kluby vyberou své zástupce.

Každý klub bude mít tříčlenný tým, který lze poskládat dvěma způsoby. Prvním je ten, kdy si klub nechá jednoho z gamera z minulé sezóny, druhého uvolní do finále kvalifikace, a následně z celorepublikové kvalifikace draftuje dva hráče. Druhou cestou je ponechání jednoho hráče, uvolnění druhého a následné doplnění jedním hráčem z celorepublikové kvalifikace a jedním dle vlastního výběru, takzvaně na divokou kartu. Třetí možností je pak vlastní týmová kvalifikace, o které uvažuje jeden extraligový tým.

Základní část ENYAQ Hockey League má 13 kol, kdy se utká každý s každým. V rámci jednotlivých kol budou vždy dva zápasy vysílané ze studia. Veřejná online kvalifikace proběhne v období od 9. do 21. listopadu, následovat bude oficiální draft 28. listopadu 2020, 3. prosince se odstartuje základní část ENYAQ Hockey League. Ta potrvá do 18. února 2021, vrchol ročníku v podobě play-off je pak v plánu na období od 22. února do 4. března 2021.

Hlavním partnerem ENYAQ Hockey League ve hře NHL21 se stala společnost Tipsport. „Pozici esportů pečlivě budujeme i interně. V rámci této specializace jsme významně posílili oddělení bookmakerů. Kurzy na esporty tak vypisujeme často jako první na světě a snažíme se vytvořit nejširší a nejstabilnější nabídku kurzů na českém a slovenském trhu. U velkých světových eventů vypisujeme řadu unikátních sázkových příležitostí,“ říká šéf oddělení esports Tipsportu Daniel Veselý. „Zaměřujeme se hodně na live sázky (může se sázet přímo v průběhu utkání), kde využíváme vlastní matematické modely. Využíváme také data našich partnerů, kteří jsou v esportech na nejvyšší úrovni. Esporty nás prostě baví, a tak chápeme, co od nás naši klienti očekávají,“ věří své strategii Daniel Veselý.

I za letošním ročníkem stojí agentura BPA, která marketingově zastupuje Tipsport extraligu, či hokejovou reprezentaci, technickým a organizačním partnerem je herní agentura Grunex.

„První ročník dopadl nad naše očekávání, byl velmi pozitivně přijat v herní komunitě. Smysluplnost a atraktivnost projektu v této po všech směrech složité době dokládá i spojení EHL s novými partnery v čele se Škoda Auto. V druhém ročníku bychom rádi zúročili společně s kluby nabrané zkušenosti a pevně věřím, že letošní sezóna ENYAQ HOKEJOVÉ LIGY bude ještě napínavější a zajímavější, než ta předchozí. A to i díky zapojení partnerů, kteří kromě námi garantované prizemoney, jsou připraveni poskytnout další atraktivní odměny pro gamery. Děkuji tímto všem za spolupráci při přípravách, současným gamerům přeji mnoho zdaru a těším se také na nové tváře a hrdiny, které objeví letošní sezóna,“ uvádí za BPA vedoucí oddělení hokeje Petr Nitsche.

Staňte se právě vy druhým šampionem ENYAQ Hockey League! Registrace jsou spuštěny, neváhejte a připojte se!