O kapku lepší hokej: Sleduj speciální charitativní přenos EHL
NHL 23 Článek O kapku lepší hokej: Sleduj speciální charitativní přenos EHL

O kapku lepší hokej: Sleduj speciální charitativní přenos EHL

Nicolas Heller

Nicolas Heller

31. 1. 2023 16:34

Speciální livestream ENYAQ hokejové ligy se uskuteční v rámci projektu O Kapku lepší hokej, dojde v něm na netradiční herní režimy nebo na prohození rolí mezi gamery a komentátory EHL. Na speciální livestream následně naváže poslední kolo základní části ligy.

4. února si bude svět připomínat den boje proti rakovině. A opět za velké podpory hokejového dění České republiky. Na začátku druhého měsíce roku 2023 se totiž rozběhne 4. ročník charitativního projektu O Kapku lepší hokej, jehož cílem je nejen šířit povědomí o nádorových onemocněních, či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů, ale také finanční pomoc, která bude letos zacílena na zakoupení speciálního přístroje Seahorse Analyzer. V roce 2023 bude tváří projektu sedmnáctiletý hokejista Sebastian Weitz, jenž má za sebou úspěšnou transplantaci kostní dřeně. Do projektu se zapojí národní tým, týmy Tipsport extraligy, Chance ligy, Univerzitní ligy ledního hokeje či ENYAQ hokejové ligy.

Speciální přenos EHL nabídne All-stars zápas a zábavné herní režimy

Charitativní livestream v rámci ENYAQ Hokejové ligy proběhne 2. února od 14:30 na oficiálním twitch kanále soutěže. Pozvánku přijaly významné osobnosti virtuálního hokeje a ti nejlepší gameři! Ti všichni se společně utkají na virtuálních kluzištích a to včetně komentátorů a moderátorů přenosů, kteří dostanou možnost otestovat svoje herní dovednosti. Ve výřečnosti budou naopak prověřeni gameři. Spousta z nich totiž dostane prostor poprvé virtuální klání komentovat. Pozvánku přijal také Adam Kubík, hráč Rytířů Kladno v Tipsport extralize a populární streamer a gamer Komety Brno Roman “Blade” Pilný, který se připojí online ze svého domova.

Všichni se společně utkají v několika netradičních herních režimech jako je 6v6, 3v3 a na závěr v mini-turnaji v samostatných nájezdech! Součástí vysílání bude také All-Stars 6v6 zápas mezi nejlepšími gamery EHL. Gamery si do svého týmu pro All-Stars utkání budou přímo v živém přenosu vybírat dva kapitáni Dzouvi a Hcpce.

Orientační program livestreamu

  • 6v6 rozehřívací zápas (gameři + komentátoři)
  • All Stars (gamery si vybírají kapitáni Dzouvi a Hcpce)
  • 3v3 zápas (gameři + komentátoři)
  • Mini-turnaj v nájezdech (všichni)

Na charitativní livestream naváže od 17:00 vysílání posledního kola základní části EHL, ve kterém se utkají Karlovy Vary proti Motoru České Budějovice a Bílí Tygři Liberec proti HC Oceláři Třinec.

Tvář projektu: Sebastian Weitz

Sedmnáctiletý Sebastian byl sportovcem už od mládí. Do hokejové výstroje se poprvé oblékl na základní škole. Jeho cesta pak směřovala přes Černošice, Hvězdu a Spartu do pražské Slavie, kde byl členem mládežnických týmů až do roku 2020. Kariéru obránce, jenž reprezentoval svůj kraj na olympiádě dětí a mládeže, zabrzdila v době, kdy dostal pozvánku do reprezentačního výběru do 16 let, nemoc. Sebastianovi se po jednom ze zápasů objevily modřiny. Protože byl zároveň i hodně unavený, nechali jej rodiče otestovat na covid, ale test byl negativní. Poté, co rodiče provedli Sebastianovi CRP-test, který měl vysoké hodnoty, následoval odborný odběr krve a ještě ten stejný den byli povoláni na hospitalizaci do Motola. Sebastiana i celou rodinu čekal najednou zápas, na který se nemohli předem nachystat. Původní naplánovaná léčba chemoterapií na šest měsíců se protáhla na rok a půl a v lednu 2022 byl u Sebastiana zjištěn relaps. Nemoc se vrátila a Sebastian musel podstoupit transplantaci kostní dřeně, kterou úspěšně zvládl. V těžkých chvílích mu pomáhal zase jeho milovaný hokej, protože v době, kdy byl hospitalizovaný, fandil bronzovým hráčům reprezentace na MS ve Finsku. Přesto, že byl Sebastian hospitalizován ještě na Silvestra 2022, je to velký bojovník, který věří, že se bude moci k hokeji zase vrátit. Vždyť i jeho spoluhráči a soupeři jej v těžkých dobách na dálku podpořili. 

 

Jak pomoci?

Zařaďte se do registru dárců kostní dřeně

Nikdy nevíte, komu svým rozhodnutím můžete zachránit život. Může to být i někdo vám blízký. Více o registru kostní dřeně a způsobu, jak se registrovat, najdete zde: https://www.darujzivot.cz/pro-darce/prihlaska-do-registru

Díky iniciativě Sebastiana, patrona projektu O Kapku lepší hokej, bude osvěta důležitosti vstupu do registru dárců krvetvorných buněk šířena mezi hokejisty, zejména napříč Univerzitní ligou ledního hokeje.

DMS

Zašlete jednu z možných dárcovských SMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777:

  • DMS KAPKANADEJE 60
  • DMS KAPKANADEJE 90
  • DMS KAPKANADEJE 190

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ.

Libovolný příspěvek pomocí QR kódu

Vytvořte ve vašem internetovém bankovnictví novou platbu a zvolte možnost QR platby. Následně naskenujte tento QR kód. Částka v něm je stanovena na 150 Kč, ale můžete si ji libovolně ponížit nebo navýšit. Částka bude poukázána ve prospěch NF Kapka naděje.

O kapku lepší hokej: Sleduj speciální charitativní přenos EHL

Libovolný příspěvek Nadačnímu fondu Kapka naděje přes bankovní účet

Číslo účtu NF Kapka naděje je: 73257325 / 0300. Při této možnosti prosím vyplňte u platby také variabilní symbol: 20230001. Díky němu poté bud moci spočítat všechny platby v rámci projektu O Kapku lepší hokej.

Využijte možnosti dlouhodobé podpory NF Kapka naděje. Vše potřebné najdete na webu: www.kapkanadeje.cz

Pro co budeme hrát

Léčba akutní leukémie je velmi složitý proces, a i přes to, že jsme v České republice díky vědcům a odborníkům na velmi vysoké úrovni a můžeme se prezentovat vysokým procentem doléčenosti, ne každý dětský pacient přijme standardní léčbu úspěšně. Pro záchranu života maximálního možného množství dětí je třeba neustále přinášet nové typy léčby. Zapojením do projektu O Kapku lepší hokej 2023 přispějeme na pořízení přístroje Seahorse XF HS Mini Analyzer, díky čemuž k tomu zajistíme vědcům potřebné podmínky.

Přístroj Seahorse XF HS Mini Analyzer analyzuje komplexním způsobem buněčný metabolismus. V laboratořích CLIP bude používán ke studiu nádorových buněk od dětských pacientů s akutní leukémií, kteří mají vyšší riziko vzniku rezistence na standardní chemoterapii a může u nich dojít k selhání léčby nebo návratu onemocnění po léčbě. Měření na tomto přístroji odhalí závislost leukemických buněk na jejich metabolických potřebách, což lze využít při vývoji nových terapeutických postupů. Cílem je odříznout nádorové buňky od zdroje energie a živin, které oslabují účinnost klasické cytostatické léčby. V současnosti neexistuje žádný spolehlivý terapeutický postup, který by mohl být pacientům s horší prognózou nabídnut, a je proto nezbytné zkoumat nové možnosti, jak nádorové buňky eliminovat. Tento výzkum bude umožněn právě díky pořízení přístroje Seahorse XF HS Mini Analyzer.

Úspěšné výzkumy pražských laboratoří CLIP jsou aplikovány v rámci všech hematoonkologických oddělení po celé České i Slovenské republice.

O projektu

O Kapku lepší hokej odstartoval v roce 2020. Jeho symbolem je oranžová stužka, neboť právě oranžová barva symbolizuje boj s poruchou krvetvorby. Projekt se zaměřuje především na pomoc dětským pacientům. Vybraní hokejisté nastupují ve vybraném období v dresech se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si doplňují oranžovými motivy, hrají s unikátními puky a trenéři nosí na klopách sak stužky. O Kapku lepší hokej už přinesl na pomoc dětem a specializovaným zařízením přes 2 miliony korun. Na vzniku projektu se podílely BPA sport marketing, Nadační fond Kapka naděje a výraznou měrou stojí za jeho úspěchy samozřejmě hlavně všechny zapojené kluby a organizace.