Mladá Boleslav vítězem základní části EHL
NHL 20 Článek Mladá Boleslav vítězem základní části EHL

Mladá Boleslav vítězem základní části EHL

Nicolas Heller

Nicolas Heller

4. 4. 2020 18:00

Esport hokejová liga, která vznikla za podpory všech extraligových klubů, má za sebou poslední kolo základní části. Na osmičku nejlepších týmů už teď čeká dlouho očekávané play-off, které rozhodne o prvním šampionovi Esport hokejové ligy. Gameři si v play-off rozdělí také finanční odměnu v celkové výši neuvěřitelných 150 000 Kč!

Gameři se na svojí cestě Esport hokejovou ligu museli nejdříve poprat o své místo ve vstupním draftu v celkem pěti kvalifikacích, do kterých se přihlásilo více jak 900 gamerů z celé České republiky. Na základě umístění v kvalifikačním žebříčku si poté ti nejlepší gameři vysloužili místo ve vstupním draftu, ve kterém se kluby Tipsport extraligy vybíraly soupisku svého nového esportového týmu.

Samotný draft se odehrál 8. února v Síni slávy Českého hokeje a v živém vysílání zde bylo poprvé v historii draftováno 28 gamerů do českých extraligových klubů. Všichni draftovaní gameři následně naskočili v dresech svých nových klubů do základní části. Ta se skládala z 13 hracích kol a gameři se utkávali jak v online zápasech, tak i tváří v tvář v pražském esport studiu.

Základní část nabídla nezapomenutelných momentů a boje o čelo tabulky a postup do play-off se odehrávaly až do samotného posledního kola. Vítězem základní části se nakonec stal klub BK Mladá Boleslav ve složení Jindřich "Jifi23" Fencl a Radek "Kumbik" Kumbera. Do play-off se probojovaly také kluby HC Dynamo Pardubice, Rytíři Kladno, Bílí Tygři Liberec, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Energie Karlovy Vary a HC Škoda Plzeň.

Play-off bylo původně naplánováno na 12. dubna a mělo se odehrát za přítomnosti všech gamerů v Síni slávy Českého hokeje. Vzhledem k aktuální situaci však bude o termínu a způsobu odehrání play-off teprve rozhodnuto. Sledujte proto web a sociální sítě Esport hokejové ligy, ať vám play-off neunikne!