Preview 12. kolo
ENYAQ HOCKEY LEAGUE NHL 21 Článek

Kometa se pokusí odpoutat ode dna, Liberec atakuje čelo

miroslav-vaclavik
Miroslav Václavík
18. 2. 2021 14:18 Sdílej:

Dva přímé přenosy jsou dnes na programu, když se v rámci 12. kola utká Kometa s Energií, následovat bude souboj Vítkovic s Libercem. Oba duely je možné sledovat na našem Twitch kanále, kde se dočkáte i oblíbené komentátorské dvojice.

První přímý přenos startuje již od 16:00, když se před zraky diváků střetnou gameři brněnské Komety a karlovarské Energie. Brno se v letošní sezoně nedokáže odtrhnout od posledních Vítkovic, a přestože už Kometa tři výhry připsala, stále se drží na předposlední příčce. Povede se gamerům v modrobílém poprvé naskočit mezi adepty o play-off? V cestě jim bude stát Energie, která své místo ještě zdaleka jisté nemá. Co víc, v případě porážky by se na ně dnešní rival dotáhnul a v rozmezí 3 bodů by se nám srovnalo hned 7 týmů. Dost možná klíčové utkání ročníku pro oba celky sledujte v komentovaném přenosu.

Od 18:30 bude následovat druhé streamované utkání, na virtuálním domovském stadionu přivítají Vítkovice soupeře z Liberce. Půjde přitom o souboj dvou celků na opačných koncích tabulky – zatímco Liberec neustále bojuje o průběžné vedení, Vítkovice nemají ani po 11 kolech žádný bod. Dokážou ostravští gameři zlomit svou smůlu a překvapit jasného favorita?

Následovat bude dnešní poslední zápas, kdy se aktuální lídr z Mladé Boleslavi utká s gamery s Motoru. Zatímco Boleslav si z průběžné první příčky piluje formu na play-off, České Budějovice se stále nachází v početném balíku klubů, které na rozmezí několika málo bodů bojují o postup do vyřazovacích bojů. Dokáže si Motor zlepšit pozici do posledního kola, nebo si Mladá Boleslav jen ujistí vedení v lize?

Poslední utkání 12. kola se dohraje 24. 2., kdy se potká Sparta s Dynamem. Půjde o jeden ze závěrečných zápasů celé základní části, dost možná tak bude rozhodovat o pořadí v play-off. Ani Sparta zatím nemá jistou pozici, naopak Dynamo nebude chtít ztratit krok na čelo a s ním i na šanci ideálního soupeře do vyřazovacích bojů.

Hned trojice zápasů byla v rámci 12. kola předehrána, 15. 2. na sebe narazil Litvínov se Zlínem, 16. 2. si to pak rozdala Plzeň s Třince, dnes od 11:30 se proti sobě postavila Olomouc s Hradcem. První jmenovaný zápas dopadl lépe pro domácí Litvínov, když dokázal vyhrát 4:1 a přidal se díky tomu k čelu tabulky. Škodovka naopak utkání proti Třinci nezvládla a po jednoznačné prohře 0:5 se propadala až na 10. místo tabulky. Oceláři naopak drží tempo s nejlepšími v lize.

Zápasy 12. kola: