Výsledky 11. kola
ENYAQ HOCKEY LEAGUE NHL 21 Článek

Litvínov se dostává do čela, Vítkovice prokletí nezlomily

miroslav-vaclavik
Miroslav Václavík
18. 2. 2021 09:44 Sdílej:

Jedenácté kolo bylo z různých důvodů netradiční, nejenže jsou hrací dny rozděleny od 13. do 21. února, ale hned trojice utkání se z různých důvodů neodehrála. My jsme tak zatím byli svědky pouze tří duelů, po nichž se do průběžného vedení dostal Litvínov.

Hned první utkání kola mezi Boleslaví a Plzní se mělo odehrát před obrazovkami diváků, z důvodu nedostavení se plzeňského gamera Domina však byly všechny tři jeho zápasy kontumovány a západočeši si tímto způsobem připíšou již druhou letošní porážku. Zbylé dvě klání se dohrávají, aby se určil přesný výsledek, výhru si však už jistě připíše Boleslav a poskočí s 27 na dělené první místo.

Shodný počet bodů má i Litvínov, který si dokázal poradit s hradeckými gamery 1:4 a proklestil si cestu až na vrchol. Hradec se s aktuálními 15 body usadil ve středu tabulky, odkud může pokukovat po vyšších příčkách, ale musí si zároveň i hlídat dotírající soupeře.

Jediným vysílaným utkáním kola se stal souboj Budějovic a Zlína. Oba týmy měly před zápasem shodně po 12 bodech, ve vyrovnaném středu tabulky tak šlo o klíčový duel pro další vývoj sezony. I když je konečné skóre vyrovnané 3:2 pro domácí Motor, zápas byl rozhodnutý už po třech kláních. Jak Tejkyyy, tak i karabina a Krchy11 dokázali své soupeře 1v1 porazit a z celkového vítězství se tak těší Budějovice.

Posledním odehraným utkáním byl souboj mezi Vítkovicemi a Spartou. V tomto případě byli jasným favoritem gameři z Prahy, jelikož ostravští zástupci i po 10 kolech čekali na první výhru. Ta nakonec nepřišla ani v kole 11., které Sparta vyhrála jednoznačně 0:5. Pražský tým si tak připsal klíčovou výhru v boji o play-off a dostal se na průběžné 6. místo.

Odložené duely mezi Pardubicemi a Brnem a mezi Libercem a Třincem budou dohrány do 24. 2. Zápas Karlových Varů a Třince se odehraje podle původního plánu 21. 2. od 18:00.

Výsledky 11. kola:

Průběžná tabulka: