Herní formát EHL
NHL 23 Článek Herní formát EHL

Herní formát EHL

Nicolas Heller

Nicolas Heller

18. 10. 2022 16:30

ENYAQ Hockey League se skládá z několika herních fází. Každý nový gamer se do ligy musí nejprve probojovat skrze úvodní kvalifikace a úspěšně projít vstupním draftem. Až poté může reprezentovat jeden z extraligových klubů v základní části a play-off.

EHL se skládá z několika fází:

Nominace

Každý klub má možnost nominovat libovolný počet gamerů přímo na svoji soupisku a s tím i do základní části EHL. Klub nemusí využít možnost výběru hráčů z kvalifikací a vstupního draftu.

Kvalifikace

Jaká je cesta na vrchol pro úplné nováčky v EHL? Dohromady bude vypsáno 5 otevřených kvalifikací a jedno finále kvalifikace. Do otevřené kvalifikace se může přihlásit každý gamer, který vlastní Playstation 5, hru NHL 23 v PS5 verzi a předplacenou službu pro online hraní Playstation+. Důležité je také mít připravený svůj HUT tým.

V otevřených kvalifikacích sbírají gameři za své umístění v turnajích body. Ty se jim sčítají v kvalifikačním žebříčku. Po uplynutí všech otevřených kvalifikací postoupí 32 nejlepší gamerů z kvalifikačního žebříčku do finále kvalifikace. Tam se utkají nejen mezi sebou, ale také proti uvolněným hráčům z minulé sezóny. Z každé skupiny ve finále kvalifikace se probojují pouze dva nejlepší hráči do širšího draftu.

Draft EHL

Do draftu se zapojí kluby, které jinak nenominují svoje hráče. Každý klub si vybere takový počet gamerů, aby naplnil svoji soupisku minimálně dvěma gamery, kteří ho budou reprezentovat v základní části a případě play-off EHL.

Základní část

Jakmile všechny kluby naplní svoji soupisku a budou mít připravené alespoň dva reprezentanty započne hlavní sezóna EHL! V základní části se kluby utkají každý s každým v režimu Hockey Ultimate Team (HUT). Nejlepších 12 klubů z tabulky poté postoupí do vyřazovacích bojů.

Play-off

Tady už půjde o všechno! Do vyřazovací části EHL se probojují už jen ti opravdu nejlepší. Dvanáct nejlepších týmů z tabulky základní části se utká v play-off o finanční odměnu 150 000 Kč a titul mistra čtvrté sezony ENYAQ Hockey League.

Související články